přihlášení
Transparentní účet
Stav našeho konta u Raiffeisenbank
Povolení sbírky
více...
2009 akce
více...
Členská část
Přihláška za člena
Práva a povinnosti
více...
Dopisy lidem
více...
události
více...
Příběhy
Věra Ráda bych Vám vyprávěla svůj příběh
Hynek – Jeho a můj příběh
Veronika 19 let
více...
Jirka Donát - bajky
Jirka Donát
O dvou netopýrech a jednom štěstí
O odvážném přástevníkovi medvědím
více...
Logopedie + otázky
více...
Sport
více...
novinky e-mailem
Napište zde svůj e-mail pro přihlášení nebo odhlášení odběru novinek.
Poslední aktualizace: 18.10.2009
2008 Akce

Ahoj

Vítám Vás na 3 turnusu ve Špindlerově mlýně - VZ Bedřichov. Pobyt se opět povedl. Poprosil jsem Slávku, aby se s Vámi podělila o své zážitky a přinesl jsem Vám další fotky. Těším se na příště.

Ahoj  Honza  

 

Špindlerův Mlýn 7 - foto

 

Chci se s vámi podělit o zážitky z týdenního rekreačně-rehabilitačního pobytu ve Špindlerově Mlýně, který jsme s manželem v srpnu 2008 absolvovali. Pobyt je organizován sdružením Ictus pod vedením pana Jana Dohnálka a je každoročně připravován pro postižené lidi po prodělaných mozkových příhodách. Týden strávený mezi skvělými lidmi na nás oba působil velice blahodárně. Rehabilitace probíhala každý den v bazénu, v tělocvičně i v terénu. Nikdy bych nevěřila, že manžel, kterého jsme přivezli na vozíčku, přejde po týdnu horskou louku s francouzskou holí, vyjede lanovkou na Medvědín i na Černou horu, ujde 300 m s holí po Vrchlabí. Když jsem viděla to obrovské zlepšení manželova stavu, prodloužili jsme si pobyt o další týden. Nejvíc hodnotím péči, se kterou se přistupuje k jednotlivým pacientům. Rehabilitaci prováděly studentky 3. lékařské fakulty UK z Prahy, ale také sami pacienti, kteří už jsou na tom lépe, jak se říká „za vodou“. Ti pomáhají především dobrými radami z vlastní zkušenosti a psychickou podporou. Každý pacient potřebuje individuální péči a tak se tady k němu skutečně přistupuje. Velký vliv na zlepšení zdravotního stavu pacientů má určitě i celková atmosféra uprostřed skvělé party, která funguje jako jedna rodina. Obrovskou motivací jsou ti, kteří začínali jako my, na vozíčku, a dnes přijeli s elegantní hůlkou nebo úplně bez jakékoliv pomůcky.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za nás oba manželům Dohnálkovým, kteří svým sdružením Ictus pomáhají postiženým lidem překonávat následky po mozkových příhodách, dělají to s láskou a na profesionální úrovni. Velké poděkování určitě patří studentkám Katce, Magdě a Martině za péči, kterou věnovaly mému manželovi a hodně ho naučily. Dobrou náladu v celé skupině udržovala Alenka Šlechtová, a ač jako pacient potřebovala ještě sama rehabilitovat, pomáhala ostatním a rozdávala kolem sebe pozitivní energii.

Netradiční forma spolupráce s pacienty působí na všechny velice blahodárně a mnozí z nich již po několika dnech pociťují výrazné zlepšení svého zdravotního stavu.

 

Jaroslava Burýšková, v Hradci Králové 25.8. 2008

Help
více...
2008 Akce
Špindlerův Mlýn 7 - foto a dojem Slávky
více...
Doporučení a hodnocení
více...
Media
Radio classic fm 2009
Stáhněte si CD s našimi video
Cévní mozkové příhody I.
Cévní mozkové příhody II.
Vystoupeni v CR1 MUDr. Elise
Věrka v AHA
více...
2008 dobrovolníci
Lůca Šulcová
Dobrovolnice Majda + Katka
více...
O nás
více...
články a názory
více...
Sbírka roku 2008
více...
Akce uskutečněné
více...
Zkušenosti pacientů - vlatní názor
více...
užitečné odkazy
Místa pro zaregistrování OZP do databáze IZS hl. m. Prahy
afasie
ASOCIACE KLINICKÝCH LOGOPEDŮ ČESKÉ REPUBLIKY
více...
S jakým autem jezdíme
více...
Fotografie
více...
právní minimum
více...